Medycyna spersonalizowana

Derm LABO to przyszłość diagnostyki.

Medycyna spersonalizowana to medycyna „szyta” na miarę, indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb i kondycji, tak by osiągnąć zamierzony cel terapeutyczny przy minimalnych obciążeniach dla organizmu.

Obecnie to także bardzo droga terapia, niedostępna powszechnie, zarezerwowana dla określonych jednostek chorobowych, jednak bardzo skuteczna wszędzie tam, gdzie jest stosowana.

Działające oprogramowanie w formie usługi (SaaS)

Urządzenie dla lekarzy zmieniające telefon w cyfrowy dermatoskop

Praca 24h / 7 dni w tygodniu

Nowy poziom diagnostyki

Sztuczna inteligencja pomoże lekarzom

Sztuczna Inteligencja już wkrótce będzie mogła wyręczyć dermatologów w stawianiu diagnoz, a także służyć nieodzowną pomocą lekarzom pierwszego kontaktu w klasyfikacji pacjentów ze zmianami skórnymi. DermLabo opracowuje algorytm, który może ocenić źródło pochodzenia znamion, a w przyszłości także stopień zaawansowania czerniaka skóry tak dokładnie, jak żywy lekarz.

Sztuczna Inteligencja została stworzona po to, aby pomóc lekarzom określić, z jakiego typu znamieniem skórnym mamy doczynienia, a także na jakim etapie rozwoju znajduje się badany rak skóry. Podczas, gdy pacjenci często samodzielnie znajdują czerniaka, zauważając nowy pieprzyk lub zmianę w danym miejscu, dermatolodzy mogą mieć problem z podjęciem decyzji, czy dana zmiana jest agresywna czy też nie.

Nowe możliwości

Analiza w kilka sekund.

Do stworzenia algorytmu wykorzystano bazy własne znamion oraz współpracujących klinik oraz klasyfikację czerniaków na podstawie konwolucyjnej sieci neuronowej – potężnej metody analizowania obrazów. Finalnie okazała się ona skuteczna w identyfikacji różnych zmian skórnych.

Algorytmy AI zostały wytrenowane na setkach zdjęć zebranych przez dermatoskop, ręczny instrument używany do badania skóry. Technologia wymaga dalszego udoskonalenia oraz długoterminowej oceny w warunkach klinicznych. Badanie pokazuje, że Ai może pomóc w ocenie ciężkości i zaawansowania czerniaka przed operacją.