Ai TECHNIKA
lek. Marta Górecka & dr Albert Włodarczyk

Sztuczna inteligencja analizuje obrazy z dna oka

Medycyna spersonalizowana

Ophtha LABO to narzędzie
wykorzystujące Ai w badaniach
dna oka.

Założeniem projektu jest stworzenie narzędzia do szybkiej i nieinwazyjnej metody diagnostycznej zmian w obrazach dna oka.

Nauka maszynowa i sztuczna inteligencja pozwala na odróżnienie nawet wczesnych zmian
chorobowych.

Działające oprogramowanie w formie usługi (SaaS)

Urządzenie dla lekarzy zmieniające telefon w cyfrowy okular

Praca 24h / 7 dni w tygodniu

Specjalista w dziedzinie okulistyki

Dr Marta Górecka

Absolwentka kierunku lekarskiego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Doświadczenie zawodowe i umiejętności zdobyte w trakcie specjalizacji z okulistyki w Klinice Chorób Oczu w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy. Umiejętności zawodowe poszerzała również w trakcie zagranicznych staży w Ophthalmology Clinic in Garibaldi-Nesima Hospital oraz Private Ophthalmology Morgagni Clinic, Catania, Włochy.

Zajmuje się okulistyką zachowawczą, diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami ocznymi młodzieży i dorosłych. Poza okulistyką, jest również dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Bierze udział w licznych konferencjach, zjazdach naukowych, szkoleniach z zakresu okulistyki i medycyny estetycznej. Prywatnie pasjonuje się podróżami, tańcem oraz grą w tenisa ziemnego.

Specjalista chorób oczu- lekarz, praktyk, chirurg, nauczyciel akademicki

dr Albert Włodarczyk

Absolwent Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, uzyskał tytuł lekarza w 2012 roku. Obecnie pracuje i doktoryzuje się w I Klinice Chorób Oczu w Bydgoszczy. Temat pracy doktorskiej związany jest z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w okulistyce. Umiejętności doskonalił w Istituto Don Calabria IRCCS Ospedale Sacro Cuore Don Calabria we Włoszech.

Członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji (ESCRS – European Society of Cataract & Refractive Surgeons) oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Autor publikacji naukowych, uczestnik i prelegent polskich oraz zagranicznych konferencji naukowych. Uczestnik licznych kursów doskonalących w zakresie chirurgii okulistycznej oraz badań diagnostycznych oczu w Polsce i za granicą. Zdobytą wiedzę przekazuje studentom lekarskim Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach w zakresie chirurgii okulistycznej oraz badań diagnostycznych oczu w Polsce i za granicą.

Nowy poziom diagnostyki

Sztuczna inteligencja pomoże lekarzom

Postawienie szybkiej diagnozy umożliwia celowane leczenie i uzyskanie dobrych efektów terapeutycznych. Zaawansowana technologia diagnostyczna jest przyszłością nowoczesnej medycyny.

Po uzyskaniu cyfrowego zdjęcia obrazu z dna oka analiza uzyskanego materiału odbywa się automatycznie w kilka sekund. Ophtha LABO to narzędzie analityczne działające w oparciu o narzędzia sztucznej inteligencji w analizie obrazów cytologicznych pozwalające na predykcje typów procesów chorobowych nerwu wzrokowego, naczyń krwionośnych oraz siatkówki wskazując na możliwe kierunki terapii.